
Діяльність закладу у 2019 -2020 н.р.
Протягом 2019 - 2020 навчального року робота комунального закладу Будинку дитячої та юнацької творчості була спрямована на реалізацію державної політики в галузі освіти, завдань Концепції «Нової української школи», забезпечення продуктивної пізнавальної діяльності вихованців з урахуванням їх інтересів, нахилів, орієнтуючись на потреби дитини в освітньому процесі. Освітній процес у закладі, як визначається у Концепції нової школи, є невід'ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтується на загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні (гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), соціально-політичні (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність). Педагогічні працівики БДЮТ докладали максимум зусиль для того, щоб створити сприятливі умови для інтелектуального, творчого, духовного, фізичного розвитку дитини, а виявлення обдарованих дітей дає можливість розвивати їх таланти. Відбувається цілеспрямована робота із створення відповідних умов для дітей сільської місцевості шляхом функціонування гуртків БДЮТ на базі освітніх закладів району.
Була проведена робота щодо удосконалення і розвитку мережі закладу, створення умов для рівного доступу дітей і молоді Згурівщини до якісної позашкільної освіти. На сьогоднішній день у БДЮТ функціонує 54 групи, працює 34 керівника гуртків, позашкільну освіту здобуває 990 вихованців за різними напрямками. Найбільш чисельним залишається художньо-естетичний – 18 гуртків, що відповідає запитам дітей та батьків. Важливим напрямком є також туристсько-краєзнавчий (9 гуртків), еколого-натуралістичний напрям (5 гуртків), науково-технічний представлений в основному гуртками початкового рівня (3 гуртки), гуманітарний (6 гуртків), фізкультурно-спортивний (6 гуртків), військово-патріотичний ( 5 гуртків).
У 2019-2020 н.р. у гуртках БДЮТ заняття проходили на базі 11освітніх закладів району. Педагогічними працівниками закладу проводиться робота щодо залучення до занять у гуртках дітей пільгових категорій.
Специфікою роботи закладу є багатовекторність діяльності, яка включає в себе внутрішній освітній процес закладу; пошук нових форм і реалізацію державної програми з національно-патріотичного виховання; організаційно-масову роботу, ще один напрямок діяльності направлений на розвиток та удосконалення діяльності органів учнівського самоврядування через реалізацію проєктів як обласного значення, так і своїх власних, через проведення навчально-тренінгових занять по розвитку лідерських якостей та висвітлення своєї громадської позиції через соціальні мережі, через активізацію процесу їх роботи на рівні міжнародного співробітництва.
У закладі діють педагогічна рада, яка визначає головні напрямки розвитку БДЮТ, координує та спрямовує роботу всіх ланок в господарській та навчально-виховній роботі закладу; атестаційна комісія, методична рада.
Фахова освіта педагогічних працівників закладу відповідає напрямку гуртків, в яких вони працюють. Педагогічні працівники мають високий професійний рівень і докладають зусилля у підвищенні майстерності і впровадженні у роботу гуртків нового змісту і форм роботи. Результатом їх діяльності є участь у професійних конкурсах. Вагома частка педагогічної роботи в цьому напрямку набула самоосвітня діяльність, яка базувалася на виокремлені головного, істотного: в підвищенні власної фахової майстерності; єдності теорії і практики; колегіальності у поєднанні масових, групових та індивідуальних форм і методів педагогічної та методичної роботи. Як результат такої діяльності, поповнення методичного кабінету матеріалами – тематичними розробками педагогів: Аліни Прищепи – проєкт «Гудзик»; Тетяни Ташпулової– проєкти «Творимо разом», «Витинанка», Людмили Кучер – проєкт «Писанка», Наталії Васянович – проєкт «Зустрічаємо пернатих», Катерини Точкової – проєкт «Фотозона».
Протягом навчального року були проведені районні семінари: для відповідальних за підготовку команд та проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») освітніх закладів; для керівників гуртків семінар «Шляхи професійної майстерності» .
Одним із чинників покращення професійності керівника гуртка є впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес під час карантину. Педагоги нашого закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, свої заняття та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки. Під час карантину педагоги закладу брали участь у вебінарах на освітньому порталі «Всеосвіта».
Важливим моментом у кадровій роботі із забезпечення високого методичного та професійного рівня діяльності педагогічного колективу є атестація та курсова перепідготовка. У 2019-2020 н.р. атестацію пройшли два педагоги.
Із 2019 року у Будинку творчості працює сайт за адресою https://bdutzgur.wixsite.com/bdut і діє сторінка закладу у Facebook, які постійно оновлюються.
Виконання поставлених закладом завдань здійснювалось через: організацію гурткової роботи на базі освітніх закладів району, організацію та проведення масових заходів для школярів району, участь у районних, обласних та Всеукраїнських заходах, конкурсів дитячої творчості, змагань тощо.
Вихованці БДЮТ в 2019-2020 навчальному році були постійними учасниками районних, обласних, Всеукраїнських конкурсів, змагань, виставок.
Серед внутрішніх заходів, які були проведенні в 2019-2020 навчальному році, особливої уваги набули:
-
День відкритих дверей «Будинок творчості єднає»;
-
Новорічно-різдвяна майстерня, виставка дитячої творчості «Зимовий вернісаж»;
-
Тематичні заходи на базі музею;
-
Заходи патріотичного виховання;
-
Зустрічі з учасниками АТО;
-
День української писемності та мови;
-
Всесвітній день ґудзика;
-
День гідності та свободи;
-
День пам'яті жертв голодомору;
-
Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
-
День Збройних сил України;
-
День обіймів;
-
День Соборності України;
-
День закоханих;
-
День Героїв Небесної Сотні тощо.
Крім того, відбулася поїздка вихованців БДЮТ до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».
Протягом 2019-2020 н. р. відбулися конкурси, виставки, акції: «Годівничка», «Арт-факторія», «Війна очима дітей», новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція», фотоконкурс «Україна – це ми», конкурс «Об’єднаймося ж брати мої», конкурс плакатного малюнка «Безпека дорожнього руху – це життя», гуманітарний конкурс «Космічні фантазії», виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», конкурс «Український сувенір», конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!», новорічно-різдвяна виставка «Сюжетна композиція», заочний тематичний конкурс «День рослин – 2019», конкурс «Люби і знай свій край! тощо.
У них вихованці нашого закладу брали активну участь та отримали багато перемог. Було проведено 18 районних конкурсів дитячої творчості, у яких переможцями обласних етапів заходів у 2020 р. стало - 14 вихованців, а переможцями Всеукраїнських етапів -15.
Дистанційне навчання для нашого закладу є інновацією.
Під час вимушеного карантину, протягом якого працювали і діти, і педагоги, колектив БДЮТ опанував нові форми роботи з вихованцями, а саме: дистанційні заняття з використанням електронної пошти, месенджерів: Viber, Facebook Messenger, Telegram, відеозв’язок через сервіс Zoom; завдання вихованці різних гуртків мали змогу знайти в групах у Viber;
творчо обдаровані діти під супроводом керівників виготовляли виставкові та конкурсні роботи.
Творчо працюють педагоги, використовуючи сучасні інновації в роботі, проводять і майстер-класи. Не забувають і про індивідуальну роботу з батьками і консультації з дітьми.
Підтвердженням роботи педагогів закладу є дописи, публікації, пости в соціальних мережах із результатами роботи дітей (малюнки, власноруч виконані роботи, відео, селфі тощо), участь в освітніх проєктах, перегляд вебінарів, онлайн-семінарів, отримання сертифікатів.
Що стосується роботи лідерів учнівського самоврядування, то було проведено та реалізовано слідуючі заходи:
-
виховні заходи по вшануванню Дня па`мяті воїнів інтернаціоналістів;
-
районний мітинг-реквієм, приурочений Дню па`мяті Героїв Небесної Сотні;
-
участь голови ЗРЛУС Матвієнко Юлія у екскурсійно-просвітницькій зустрічі до ЦВК «Основні засади,принципи та етапи виборчого процесу»;
-
протягом лютого відбувалось розроблення традиційного районного заходу фестивалю патріотичної пісні «Героям Слава» (на жаль, у зв'язку із карантинними заходами не відбувся);
-
участь координатора лідерів учнівського самоврядування в обласному семінарі-тренінгу для координаторів органів учнівського самоврядування «Грантрайтинг – нові можливості для реалізації проєктних ідей».
-
у березні учнівське самоврядування району організувало та провело заходи до Міжнародного жіночого дня та Шевченківських днів у освітніх закладах.
З 12 березня у зв'язку з карантинними заходами відбувся перехід на дистанційну форму роботи. Лідерські осередки району продовжили роботу над проєктом «Писанка» та «Весела клумба», приймають участь у челенджі «Життя в умовах карантину», фотоколажі «Ми за здоровий спосіб життя», онлайн флеш-мобі до Всесвітнього дня Землі та презентують готові проєктні роботи до проєкту «Писанка», та продовжують брати участь в онлайн нарадах: діалогова платформа «Я-лідер! Крок у майбутнє!»; флешмоб до Дня пам`яті та примирення «Україна в обіймах війни – минуле і сучасне»; онлайн платформа «Ukraine and Evrope: партнерство без меж»; обласний челендж вдячності «Діти Київщини – дякують лікарям!»; челендж «Вишиванка – код української нації».