top of page

Згурівське  відділення МАН

hqdefault_edited.jpg
Мала академія наук України (далі МАН) – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

Сьогодення

Нині Мала академія проводить активну міжнародну діяльність, ефективно працює над зміцненням авторитету України за кордоном як держави, що має унікальний позитивний досвід щодо створення системи підтримки обдарованих дітей. На 2019/2020 н. р. МАН має 146 постійних партнерів у сфері освіти, науки, дипломатії та музейної справи у 35 країнах світу. Завдяки широким контактам МАН з науково-дослідницькими установами різних країн обдаровані українські школярі та їхні наставники мають можливість поглиблювати свої знання, отримувати необхідний досвід у провідних світових лабораторіях, презентувати свої здобутки на міжнародній арені.

Територіальні відділення МАН є у всіх регіонах України. Їхню роботу координує Національний центр «Мала академія наук України». Це заклад подвійного підпорядкування – Міністерства освіти і науки України і Національної академії наук України.

Щорічно зростає кількість дітей, залучених до науково-дослідницької діяльності МАН: у 2019/2020 н. р. вона становить понад 150 тис. обдарованих учнів з усієї країни.

Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогічним і науково-педагогічним працівникам МАН. Загальна кількість педагогів та науковців, що працюють з обдарованими дітьми, становить приблизно 8,6 тис., серед яких близько 1,8 тис. викладачів є кандидатами наук, 500 – докторами наук.

 

Науково-дослідницька робота в МАН організована за науковими відділеннями та секціями відповідно до структури, затвердженої Президією МАН. Для задоволення інтересів і потреб дітей у дослідницькій діяльності в різних галузях науки й техніки в системі роботи МАН запроваджуються нові секції та наукові відділення. Так, у 2008/2009 н. р. структура наукових відділень складалась із 48 секцій 8 наукових відділень, у 2011/2012 н. р. – з 60 секцій 11 наукових відділень, а з 2012/2013 н. р. і донині складається із 65 секцій 12 наукових відділень.

Учні МАН є учасниками різноманітних обласних, всеукраїнських, міжнародних інтелектуальних конкурсів, турнірів, олімпіад і виявляють високий рівень підготовки та творчі здібності.

Як заклад, що виконує загальнодержавні функції з пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів, НЦ «МАНУ» щороку реалізує десятки масштабних науково-освітніх проєктів і заходів для обдарованої учнівської молоді та педагогів, таких як: «Відкрита освітня лабораторія», Всеукраїнські літні наукові профільні школи, Дитяча академія «Футурум», «Destination Imagination» в Україні, Всеукраїнські наукові мобільні студії, виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» тощо.

Визначним заходом МАН є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. Конкурс відбувається під егідою Міністерства освіти і науки України. Організацію І і ІІ етапів здійснюють місцеві органи управління освітою; координують їх проведення територіальні відділення МАН України. Оператором ІІІ етапу є Національний центр «Мала академія наук України».

У всіх етапах конкурсу-захисту беруть участь близько 100 000 старшокласників, з яких до фіналу виходять понад 1200 найкращих.

Журі конкурсу-захисту формується з фахівців відповідного профілю з числа наукових і науково-педагогічних працівників НАН України, НАПН України, інших закладів освіти.

Щоб гарантувати об’єктивність, відкритість і прозорість під час проведення фінального етапу конкурсу-захисту, НЦ «МАНУ» забезпечує онлайн-трансляцію захисту робіт, вільний доступ для спостерігачів і ЗМІ, роботу автоматизованої системи визначення результатів, оперативну публікацію протоколів на сайті МАН.

Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до закладів вищої освіти, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.

Контактна інформація 

Вул. Українська ,61

с.м.т. Згурівка

Координатор Згурівського відділення МАН: Коваленко Інна Володимирівна

тел: 0663113449

         0631450671

Почта: inna.kovalenko1992@gmail.com

БДЮТ Згурівського району bdutzgur@ukr.net.

Корисна інформація

Наші переможці

Переможці обласного етапу Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів « Майбутнє України» у 2020 році:

-Крепець Анастасія, учениця 11 класу ОЗНЗ Новоолександрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» у секції «Матеріалознавство та перспективні технології» (науковий керівник Федорчено Т.П.)

-Євдокимов Олександр, учень 11 класу Аркадіївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» у секції «Екологія та ресурсозбереження» (науковий керівник Жовтоног Л.М.)

bottom of page